Clint Mansell

Clinton Darryl Mansell

8,3
4 299 ocen muzyki
powrót do forum osoby Clint Mansell

dzięki niemu powstał najlepszy soundtrack, mowa tu oczywiście o Requiem dla snu, ale muzyka do Pi również powalająca i wspaniał, genialny kompozytor!

REQUEEM

Czy przypadkiem muzyka z "Requiem dla snu" nie została użyta do zwiastunu "Kodu da Vinci" ? Bo mam takie podejrzenia ale nie jestem pewna... Tu podaję link do tego zwiastunu...
http://youtube.com/watch?v=hxVDcvlBCi8&search=the%20da%20vinci%20code [youtube.com/watch?v=hxV...]

Pozdrawiam.

Mademoiselle

Zgadzam się pierwsza sekwencja muzyczna jest wprost niewiarygodnie podobna do muzycznej myśli przewodniej 'Requiem for a dream". pozdro :)

REQUEEM

Dwa dni temu zobaczyłem "11:14". Duże wrażenie wywarła na mnie muzyka. Dziś obejrzałem "Requiem dla snu". Gdy po raz pierwszy puszczono ścieżkę dźwiękową, to skojarzyła mi się ona z "11:14". I właśnie patrzę, że ten sam kompozytor stworzył obie ścieżki. Trzeba przyznać, że koleś ma swój styl. Pamiętam też "Resident Evil". Takie sobie, ale muzyka też mi się podobała. I tu znowu Clint Mansell. Ach.

Polish

11:14 popieram fajna, przede wszystkim charakterystyczna muza :) pozdro :)

Joern

jak obejrzałem źrodło to tez zauważyłem mocne podobieństwo muzyki do requiem for a drem.

hey jak to w końcu jest?? on napisał muzykę, a Kronos Quartet ją wykonał?? bo w napisach początkowych pod music jest tylko KQ.

Krolik_Pudding

Jest duze podbienstwo Zrodła do Reqiem dla snu. Oba sa genialnymi kompozycjami. Maja w sobie tez coś wpsolnego. A Zrodło weług mnie przebiło Requiem dla snu ( co wczesniej uwazalem za niemozliwe).

fidelio

taaa źródło absolutnie przebija requiem pod względem rozmachu. No ale ile nad tym pracowali? - z 3 lata??

mam tylko jedną uwagę do tej muzyki - za dużo utworów kończy się właściwie w ten sam bardzo podobny sposób. Tylko w Road to the Awe po tym podobnym niby zakończeniu mamy jeszcze drugie rozwlające z chórami.

ale ogólnie całościowo jest świetny.

kurna że go nie nominowali to po prostu chańba.

zapraszam na bloga gdzie mam nowy temat poświęcony najlepszej muzyce filmowej.

Krolik_Pudding

To prawda to skandal ze do Oscara nie nominowali tej muzyki. Ale w tym roku prawie wszystkie nominacje to totalne dno ( pomijajac Infiltrację).

A Death is road to awe oczywiscie jest najelepszym uwtorem. Mniam.:)

REQUEEM

jego najlepsze kompozycje to Soundtrack z DOOM'a

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones