PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486822}
6,4 93 033
oceny
6,4 10 1 93033
5,4 29
ocen krytyków
Ghost in the Shell
powrót do forum filmu Ghost in the Shell

Aktorska wersja "Ghost in the Shell" to naprawdę udane i oszałamiające wizualnie kino rozrywkowe. Owszem, niezbyt oryginalne oraz nieunikające spłyceń i uproszczeń, ale jednocześnie skutecznie zachęcające do zaznajomienia się z kultowym pierwowzorem.

Cała recenzja: http://okiemfilmoholika.pl/filmy/ghost-in-the-shell-recenzja-filmu/

zdziechu24

Hej, pytanie. Jestem właśnie po seansie i nie zauważyłem spłyceń - wręcz przeciwnie. Co masz na myśli, pisząc, że są uproszczenia? Jeśli chodzi o mnie to pierwowzór niestety jest przeceniany.

ocenił(a) film na 6
moscu

Chodzi o dość powierzchowne potraktowanie pewnych kwestii, które wyraźnie film starał się poruszyć. Nie mówię tu nawet o kontrastowaniu filmu z japońskim oryginałem, ale ogólnie. Nie ma tu niczego czego nie widzielibyśmy już w jakiś wcześniejszych filmach tego typu - dystopiach czy antyutopiach. Nie jest to jednak tyle zarzut z mojej strony, bo patrząc na to, że mamy tu do czynienia z kinem mainstremowym, każdy dialog na ważne tematy z widzem, nawet jeśli powtarzany od lat, jest wartością dodaną. Powiedziałbym nawet, że mi ta przystępność nawet pasowała. Nie było potrzeby kopiowania anime w skali 1:1.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones